חטיבת הסאפ

אנו נמצאים בעיצומה של מהפכה טכנולוגית ותודעתית, הידועה כטרנספורמציה הדיגיטלית (Digital Transformation), והמשנה מקצה אל קצה את הדרך שבה אנו מתנהלים ומתקשרים זה עם זה. השינויים מתאפיינים בקצב מהיר, היקף נרחב, ורב מימדיות. המהפכה הטכנולוגית מצטרפת לשינויים נוספים המשפיעים על שוק העבודה - שינויים דמוגרפיים שכוללים עלייה בתוחלת החיים והבדלים בין-דוריים מרחיקי לכת. עדיין קשה לצפות מה תהיינה השלכותיה של הטרנספורמציה, אף שסימנים ראשוניים ניתן לראות בשוק העבודה.

מקצועות חדשים שמתהווים ומקצועות שנעלמים, כישורים חדשים נדרשים, עלייה בשיעור העוסקים העצמאיים ועוד. אולם ללא ספק כבר כיום

ברור שעל הארגונים להיערך בצורה יסודית ומקיפה לעולם החדש.

טכנולוגיה היא האמצעי והגורם שמאפשר להתנהל בצורה שונה. זה המקור אשר משפיע על פעילויות שונות בארגון, ועל השינויים שנעשים במקומות

העבודה. השימוש הנכון בכלים טכנולוגיים חדשים הוא אחד הנושאים המרכזיים עבור אנשי משאבי אנוש ומערכות מידע יחד.

בעולם החדש, כמעט כל פעולה שאנו מבצעים מערבת תשתית דיגיטלית המיישמת למשל: email,אפליקציות מובייל, הודעות מסרים מידיים כגון Whatsapp שימוש ברשתות חברתיות כגון:Facebook ו-Linkedin,שימוש בעוזרים דיגיטליים ובבוטים וכיו"ב.

כדי שמערכת המידע של הארגון תוכל לתפקד בסביבה חדשה זו, עליה לעבור את הטרנספורמציה הדיגיטלית. מגמה זו מואצת ככל שדורות ה-Y וה-Z

מהווים נתח הולך וגדל מהמשאב האנושי בארגונים. 

אדוונטק המתמחה ביישום SAP SuccessFactors,מספקת מענה מקיף למערכות ניהול משאבי אנוש המכילה את המימדים מעולם הטרנספורמציה הדיגיטלית,והכוללים:User Experience,Social Media,Mobile strategy,יישומי Cloud base ו Big Data:

Mobile strategy

הבסיס לעבודה בעידן הדיגיטלי הינו סביבת עבודה ניידת. ה-Mobile הינה סביבת העבודה המועדפת על מרבית העובדים בארגון.

ביישום SAP SuccessFactors מיישמים גישה לנתונים מכל מכשיר נייח או נייד. באופן זה מושגת זמינות גבוהה יותר של המידע, ומתאפשרות תגובות בזמן אמת. תכונה זו מתקשרת באופן ישיר גם לעולם ה-Big data המייצר באמצעות אנליטיקות מידע ניהולי שיהיה נגיש למקבלי ההחלטות בכל זמן ובכל מקום.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Social Media

עד כמה שהדבר נשמע מפתיע, מעל ל-50% ממחפשי העבודה כיום עושים שימוש כמעט בלעדי ברשתות חברתיות ככלי לאיתור הזדמנויות תעסוקה.

SAP SuccessFactors מאפשרת בניית אתר קריירה מותאם וממותג ליצירת תקשורת דיגיטלית עם המועמדים. בנוסף ניתן לקבל מידע מהרשתות החברתיות ולשתף דרישות לגיוס באתרים הפופולריים.

User Experience

ממשק המשתמש וחווית המשתמש חייבים להיות ידידותיים, מזמינים, ודומים באופיים לאפליקציות פופולריות ברשת המערכות חייבות להיות רספונסיביות ,אטרקטיביות יותר והפעילויות צריכות להתבצע באופן מהיר ובמינימום הקלדות
כל עובד בארגון הינו "משתמש" ובאפשרותו לבצע פעולות "בשירות עצמי". אולם על הארגון מוטלת האחריות לספק גם שירותים באופן מסורתי לאוכלוסיות שאינם מסתגלים מהר לטכנולוגיה הדיגיטלית.

Cloud Base

 היישום בסביבת הענן הפך בפועל תנאי הכרחי להנגשת המידע והשירותים בכל זמן ובכל מקום. יתרונותיה של מערכת הענן ביישומי SuccessFactor

 מעשיר את סל הפתרונות על בסיס שוטף ותוך מימוש גישת Best Practice המקובלת בעולמות של SAP.

Big Data

כל המידע הקיים בארגון חייב להיות זמין בזמן אמת תוך יכולות אנליטיקה מתקדמות.
במקביל נדרש להפיק מידע ממערכות חיצוניות כמו רשתות חברתיות ולשלבם במערכות הארגונית לטובת הפקת תובנות בזמן אמת.

מגמה נוספת בעידן הטכנולוגי הינה הצורך של אנשים לאסוף מידע על עצמם (מד דופק, מד קלוריות וכ'ו).

המדידה הזו מתחילה לחלחל גם לתוך ארגונים. ארגונים אשר אוספים מידע על התנהגות של העובדים שלהם במטרה להבין אותם טוב יותר,יידעו איך לעצב את חווית העובד שלהם בצורה המתאימה יותר לעובדים ולארגון. אנליטיקות של האנשים בארגון ובכלל, איסוף נתונים על התנהגות של עובדים, יכולה להסביר למשל מדוע חלק מהאנשים נשארים במקום העבודה בעוד אחרים עוזבים ומה הגורמים לכך.

 

אדוונטק מציגה:
העולם החדש של ניהול ההון האנושי בעידן הדיגיטלי

advantec