תחום הבינה העסקית (Business Intelligence) בחטיבת ה- SAP באדוונטק

בקבוצת הבינה העסקית של חטיבת SAP קיים ניסיון וידע מצטבר בניהול, ביצוע ובקרה של יישומי ופרוייקטי בינה עסקית בכלל ו SAP BI בפרט בארגונים המורכבים והגדולים בישראל, ביניהם ניתן למנות את : בנק הפועלים, בנק לאומי, בנק מזרחי, הראל, כללביט, פניקס, מגדל, טמפו, שטראוס, החברה למשקאות קלים, בז”ן, נילית, חיפה כימיקלים, כי”ל, סונול, פז שמנים, מפעלי ים המלח, נטפים, זוגלובק, עלבד, אמפרט, טאוור, קבוצת תדיראן, קבוצת חמת, פלרם, צים, שסטוביץ, דיפלומט, נען דן ג’יין, יס, סלקום, צ’ק פויינט, בזק, טליט, קומברס, מדיה מינד, אוניברסיטת חיפה, שירותי בריאות כללית, חיל הים, מצפ”ן, אט”ל, מז”י, פקע”ר, עיריית ת”א, חברת החשמל, תעשייה אווירית, משרד רוה”מ ועוד.

 

הקבוצה עוסקת במתן שירותי Delivery & Consulting בכלל קשת היישומים של הבינה העסקית בעולם הSAP. הידע והניסיון בקבוצה כוללים מומחים מהשורה הראשונה בישראל בנושאי EIM, BI ו- EPM בטכנולוגיות SAP השונות (BW, BO, BPC, SEM וכד’) שיעמדו לרשות הלקוחות על מנת להציף את התועלות הצפויות מיישום המערכות.

 

אנו נמצאים בשנים האחרונות במגמה ברורה של גידול משמעותי בהיקפי נכסי המידע בארגון ומחוצה לו, במקביל למגמה נוספת של גידול בצורך עסקי קריטי לזמינות מידע אמין לכלל מקבלי ההחלטות בארגון, בכל מקום ובכל נקודת זמן רלוונטית.

 

חברת SAP העולמית החלה בשלוש שנים האחרונות לחזק את מגוון הפתרונות שהיא מציעה ללקוחותיה בתחומים אלו ואחרים ע”י רכישת חברות מובילות בשוק העולמי והשקעה משמעותית ביכולת האינטגרציה והפונקציולניות של מוצריה. בין היתר ניתן למנות ומוצרים כגון Business Objects BI4.0 & EPM10.0, HANA, SYBASE ועוד. בד בבד עם כלים חדשניים האלו, אנו נדרשים לשלב בפתרונות שאנו מציעים יצירתיות, יעילות ואפקטיביות. כלומר, אנו נדרשים לחשוב כיצד לאפשר לארגון לקפוץ מדרגה אחת או שתיים ביכולת להפיק החלטות נכונות מנכסי המידע, תוך השקעה וסיכון נמוכים עם יחס עלות תועלת גבוהה.

 

בחברת אדוונטק, בכדי לתת מענה לאתגרים העומדים בפני הלקוחות ומנהלי מערכות המידע בתחום ה-BI, אנו מיישמים את הניסיון הרב וההיכרות נרחבת של הכלים החדשים והוותיקים, בשיתוף פעולה הדוק עם סאפ ישראל.

 

ניהול המידע הארגוני – Enterprise Information Management

 1. ביצוע פרויקטים ותפעול BW על גרסאותיו השונות, תוך תכנון ארכיטקטורה פיזית ולוגית לשילוב פתרונות תפורים אך גמישים ויעילים לארגון.

 2. תכנון, ניהול וביצוע שדרוגי גרסאות בזמן, עלות וסיכון מינימליים.

 3. תכנון והקמת מחסן נתונים ארגוני (EDW), המשלב נתונים ממערכות הליבה ומחוץ לארגון.

 4. אינטגרציה עם כלי ה- ETL החדש של SAP (Data Services) אל BW, SQL ו/או SYBASE.

 5. ניהול טיב המידע (DQM) ויצירת מנגנונים בתחום ההרמוניזציה של נתוני האב (MDM).

 6. ניהול תשתיות חדשות (HANA, SYBASE) ותכנון לביצועים גבוהים, הרשאות ומידור ועוד.

 

יישומי בינה עסקית – Business Intelligence Applications

 1. תכנון ויישום בכלי ה- Business Objects BI על גרסאותיהם השונות  – BI Dashboards, WEBI, Analysis, Crystal Reports ו- Explorer.

 2. תכנון ומימוש פרויקטי הסבה של יישומים, בגרסאות השונות תוך מקסום תשתית הבינה העסקית וכלל מערכות הליבה הקיימות בארגון (On-Line).

 3. תכנון והפעלת מערכות מבוססות Mobile והפצת מידע מובנה במייל.

 4. שילוב של שיטת פיתוח AGILE יחד עם שיטת פיתוח .

 

ניהול הביצועים הארגוני – Enterprise Performance Management

 1. תכנון, תפעול ויישום בכלי ה SAP EPM על גרסאותיהם השונות: תקציב, תכנון ותחזיות, איחוד דוחות כספיים, דוחות לגאליים וניהוליים, רווחיות, תמחיר וניהול אסטרטגיה,.

 2. תכנון, ניהול וביצוע שדרוגי גרסאות ומערכות בשיטת Re-Engineering ובהקמה מחדש תוך מקסום התשתית הקיימת של תהליכי העבודה, הפקת הלקחים מהטמעת המערכות הקיימות ומקסום תשתיות הנתונים הקיימות.

 

אנו באדוונטק מלווים לקוחות ויישומים החל משלב הבחינה של הכלים ועד וכולל שלב ההטמעה בארגון, כולל סדנאות לבחינת ה BI Roadmap מלא של הארגון אשר בוחן את כל האלמנטים הרלוונטים.חשוב לציין שהפעילות מבוצעת כיום בארגונים שבהם מערכת הליבה המרכזית הינה של SAP ומערכות ארגוניות וליבה שאינן סאפ.

אדוונטק צופה גידול משמעותי בפעילות הבינה העסקית ונערכת לכך בשיתוף עם SAP ישראל, הן בהרחבת סל הפתרונות ותחומי הידע והייעוץ והן בהגדלת היקף כוח האדם הרלוונטי.

 

קבוצת ה SAP BI של אדוונטק חרטה על דגלה את ערכי השירות, המצוינות ומתן ערך עסקי מוסף ללקוח באמצעות הפתרונות המסופקים ע”י יועצי הקבוצה, יצירתיות והבנה טכנולוגית רחבה.

 

מדוע אדוונטק?

 • התמחות בתהליכים עסקיים: חברי צוות BI, הינם יועצים, בעלי ניסיון בעבודה עם מערכות ERP והטמעה של תהליכים עסקיים רבים ומגוונים. ההבנה העסקית של היועצים מסייעת במתן פתרון איכותי ללקוח בלו”ז ובתקציב נתון ומתוחם מראש. הניסיון המקצועי הרב מאפשר ליועצי הקבוצה לתת הערכות נכונות אודות נפח הפרויקט, מורכבותו ומבנהו. מומחי אדוונטק הינם בעלי ניסיון עשיר באפיון המערכת והתאמתה לצרכי הלקוח. הלקוח נענה מאינטראקציה “חלקה וחיובית” שבין יועצינו לבין משתמשים ומנהלים מתחילתו של הפרויקט ועד סיומו.
   

 • אינטגרציה בין הטכנולוגיות: רבים מהיועצים בקבוצת BI, הינם ארכיטקטים בעלי ניסיון מצטבר של מאות שנות אדם ובעלי ידע חוצה טכנולוגיות. הבנה והתמצאות בטכנולוגיות רבות מאפשרת לחברי הצוות להתוות ארכיטקטורה של המערכת, כשהם רואים נגד ענייהם את הצרכים של הלקוח ללא “נעילה” על פיתרון טכנולוגי אחד.
   

 • מומחיות בשיווק הפתרון בתוך הארגון: במשך שנים, נבנתה בקבוצה מתודולוגיית יישום והטמעה של פתרונות BI בארגון. מנהלי פרויקטים של הקבוצה, האחראים על הטמעת הפתרון בארגון, בשיתוף עם צוות ה IT של הלקוח, מפתחים תסריט של “מכירת” הפתרון למשתמשי הארגון, תוך שימוש ב Best Practices שפותחו על ידי מנהלי קבוצת ה BI של אדוונטק. גישה מובנית זו, מסיעת בניתוח הסיכונים, הבלטת הצדדים החשובים של הפתרון ומתן מיקוד על התוצרים הצפויים. התוצאה – הבנה ברורה של ה Roadmap והתוצר הסופי של הפרויקט על ידי מקבלי החלטות ומשתמשי הארגון.
   

 • העברת קורסים בארץ ובחו”ל, פרסום מאמרים: הקבוצה נמצאת בחזית הטכנולוגית של יצירת פתרונות BI שפועלת במשולב עם מתודולוגיה מוכחת למימוש הפרויקט. חברי הצוות מרצים קורסים, מפרסמים מאמרים בעיתונות מקצועית בארץ ובחו”ל. מאגר הידע של התחום מתעשר על בסיס יומי על ידי ידיעות ופרסומים החדשים. צוות ה BI של אדוונטק פועל בשיתוף פעולה הדוק עם יצרניות התוכנה ונציגיהם בארץ ובעולם. הצוות מעודכן בשינוים בהתקדמות הטכנולוגית של המוצרים על יתרונם וחסרונם.
   

 • מעבדה טכנולוגית: באדוונטק חוות שרתים ומעבדה טכנולוגית מיועד שמשרתת את קבוצת ה-BI בתחומי הטכנולוגיות  של SAP ו- Business Object. בחווה שרתי DEMO ושרתי אפליקציה רבות, שפותחו על ידי הקבוצה. אדוונטק, בשיתוף פעולה עם ספקי התוכנה מעבירה סדנאות ופגישות היכרות והעמקה עם הטכנולוגיות החדשות והקיימות.
   

 • אדוונטק שותף בכיר (Gold Partner): חברת אדוונטק טכנולוגיות הינה בעלת תואר של שותף בכיר בקרב SAP. מעמד זה מאפשר לקבוצת BI ליהנות מתגובה מהירה בכל הקשור לנושאים עסקיים, טכנולוגיים וארגוניים, וכתוצאה מכך מאפשר לנו לתת שירות איכותי , בזמן ובתקציב סביר ללקוחותינו.

advantec